"Ni pies, ni wydra... coś na kształt miłości" 

 

Przedstawiamy Państwu satyryczno – muzyczny spektakl „Ni pies, ni wydra, coś na kształt miłości”, bazujący w swej konwencji na najlepszych wzorach, takich jak „Kabaret starszych panów”.
Jest to podróż przez różne odcienie miłości, opowiedziana i wyśpiewana słowami Stefanii Grodzieńskiej, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory oraz Macieja Siekluckiego, ze znakomitą muzyką Jarka Babuli, Jerzego Derfla i Jerzego Wasowskiego.
Ta kompilacja spotkań kobiety i mężczyzny w różnych sytuacjach życiowych, w przezabawny sposób ukazuje zawirowania natury damsko-męskiej i choć wszyscy pragniemy tego samego, porozumienie obu płci potrafi być arcytrudne.
Inteligentnie i dowcipnie napisane dialogi są przeplatane piosenkami o podobnej tematyce.

W spektaklu występują Beata Zarembianka, otwarta, czuła i delikatna... lecz u progu rozczarowania banałem życia, rozpaczliwie szukająca ratunku ...u niego 🙂 oraz Dariusz Niebudek, zawodowiec, opanowany rygorem ograniczeń i schematów, szukający ratunku w świecie wyobraźni, poetycko - nierzeczywistym. W zasadzie są tacy sami.

Powinni się odnaleźć, miejmy nadzieję 🙂

Premierowy spektakl odbędzie się 9 sierpnia o godz. 17.00 w MDK w Katowicach-Szopienicach!

 

 

 Leonard Cohen w intymnych zwierzeniach!

 

"Leonard Cohen w intymnych zwierzeniach", czyli różne oblicza najpiękniejszych emocji w piosenkach i wierszach Leonarda Cohena. To opowieść o związku duchowości i cielesności, mistyki i miłości, pragnieniach i marzeniach, a także wiele soczystych anegdot z biografii barda. W programie m.in. ,,Niebieski prochowiec", ,,Zuzanna", ,,Alleluja" oraz wybór mało znanych tekstów poetyckich.

W roli Leonarda Cohena - Dariusz Niebudek! Całość poprowadzi Nina Siwy, a przy fortepianie zasiądzie Mateusz Ulczok.

 

Najbliższe koncerty:

- 11 października 2020 w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej

 

  Salon Artystyczny w MDK Koszutka!

 

Kochani, z uwagi na epidemię, Salon Artystyczny z udziałem Darka Niebudka siłą rzeczy musi zostać przeniesiony na inny termin. O szczegółach będziemy informować na bieżąco!

Tymczasem polecamy lekturę z wywiadem :) https://goniec-gornoslaski.pl/wp-content/uploads/2020/03/Marzec-2020..pdf