Leonard Cohen w intymnych zwierzeniach!

 

"Leonard Cohen w intymnych zwierzeniach", czyli różne oblicza najpiękniejszych emocji w piosenkach i wierszach Leonarda Cohena. To opowieść o związku duchowości i cielesności, mistyki i miłości, pragnieniach i marzeniach, a także wiele soczystych anegdot z biografii barda. W programie m.in. ,,Niebieski prochowiec", ,,Zuzanna", ,,Alleluja" oraz wybór mało znanych tekstów poetyckich.

W roli Leonarda Cohena - Dariusz Niebudek! Całość poprowadzi Nina Siwy, a przy fortepianie zasiądzie Mateusz Ulczok.

Widzimy się 23 i 25 września w Teatrze Rozrywki w Chorzowie :)

Bilety można rezerwować pod linkami:

https://www.teatr-rozrywki.pl/system.html?id=2366

https://www.teatr-rozrywki.pl/system.html?id=2468

Koncert pamięci Grzegorza Spyry

 

Niedawno odszedł od nas wybitny Artysta, założyciel zespołu Antyki - Grzegorz Spyra. 4 listopada o godz. 18.00 w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się niezwykły koncert poświęcony pamięci Grzesia. Na scenie wystąpią znakomici Wykonawcy, którzy z nim współpracowali, m.in. Dariusz Niebudek, Ewa Leśniak, Krzysztof Hanke, Jadwiga Spyra, Katarzyna Spyra, Paweł Kubik, Grzegorz Poloczek, Andrzej Potempa.
Koncert poprowadzi Zbigniew Stryj.
 
 
 
 

 Dariusz Niebudek poprowadzi uroczystości upamiętnienia pacyfikacji Kopalni Wujek

 

Jak co roku, także teraz 16 grudnia pod Krzyżem - Pomnikiem Górników Poległych 16 grudnia 1981 roku, na Placu NSZZ Solidarność, odbędzie się apel poległych i uroczystości upamiętniające te historyczne wydarzenia. W tym roku to już ich 38. rocznica. Obchody rozpocznie Msza Święta w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach, a następnie uczestnicy przemaszerują pod Pomnik - Krzyż.

Wcześniej, bo o godz. 13.00 tradycyjny już Bieg Dziewięciu Górników.

Organizatorem obchodów jest Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach.