Jeden z najpopularniejszych aktorów na Śląsku. Reżyser, moderator, kabareciarz, wokalista.

Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. Złotej Maski za role Maxa Białystoka i Rogera de Bill w musicalu „Producenci” w reż. Michała Znanieckiego,  "Hanysa 2011" przyznanego przez kabaret RAK za propagowanie kultury i tradycji Śląska, a ostatnio Nagrody Prezydenta Chorzowa w Dziedzinie Kultury.

  • 02
  • 03
  • 04
  • 05

Obecny na scenie od ponad 30 lat. Ma na swym koncie blisko 100 premier teatralnych, w tym zarówno role dramatyczne jak i musicalowe, a nawet operowe i operetkowe!

Karierę zawodową rozpoczął w 1986 roku na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie. W kolejnych latach związany był z teatrami całej Polski, m.in. Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie, Warszawską Operą Kameralną, Karkowskim Teatrem Variete, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, Teatrem Nowym w Zabrzu, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Wielkim w Poznaniu, AVE Teatrem w Rzeszowie oraz scenami offowymi. Od kilku lat realizuje się jako reżyser, przygotowując m.in. musical „Bricklin – samochodowa fantazja” czy operetkę „Orfeusz w piekle”.

Szerokiej publiczności znany z Telewizji TVS, gdzie był gospodarzem "Listy Śląskich Szlagierów". Na szklanym ekranie obecny jest także w wielu reklamach i serialach. 

Dariusz Niebudek to aktor wszechstronny, a wieloletnie doświadczenie sceniczne, aktorskie, kabaretowe oraz umiejętności wokalne pozwoliły na rozwinięcie działalności również w dziedzinie pracy estradowej. Jako konferansjer i moderator współpracuje z prestiżowymi agencjami w całym kraju. Prowadzi różnorakie eventy, bale, dni miast etc. Jako „estradowe zwierzę”, odnajduje się w każdych warunkach i potrafi wspaniale nawiązać kontakt z publicznością. Prowadzenie wydarzeń w jego wykonaniu to istny show!


 Członek ZASP od 1995 roku

 Prawo jazdy kat. B oraz własny samochód

 Umiejętności – taniec, śpiew, jazda konna, jazda na nartach, tenis

 Umiejętność posługiwania się gwarą śląską, góralską oraz dialektem wschodnim

 Wzrost – 176 cm

 Waga – 75 kg

 Kolor włosów – szatyn

 Kolor oczu – piwne