"Ni pies, ni wydra... coś na kształt miłości" 

 

Przedstawiamy Państwu satyryczno – muzyczny spektakl „Ni pies, ni wydra, coś na kształt miłości”, bazujący w swej konwencji na najlepszych wzorach, takich jak „Kabaret Starszych Panów”.
Jest to podróż przez różne odcienie miłości, opowiedziana i wyśpiewana słowami Stefanii Grodzieńskiej, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory oraz Macieja Siekluckiego, ze znakomitą muzyką Jarka Babuli, Jerzego Derfla i Jerzego Wasowskiego.
Ta kompilacja spotkań kobiety i mężczyzny w różnych sytuacjach życiowych, w przezabawny sposób ukazuje zawirowania natury damsko-męskiej i choć wszyscy pragniemy tego samego, porozumienie obu płci potrafi być arcytrudne.
Inteligentnie i dowcipnie napisane dialogi są przeplatane piosenkami o podobnej tematyce.

W spektaklu występują Beata Zarembianka, otwarta, czuła i delikatna... lecz u progu rozczarowania banałem życia, rozpaczliwie szukająca ratunku ...u niego 🙂 oraz Dariusz Niebudek, zawodowiec, opanowany rygorem ograniczeń i schematów, szukający ratunku w świecie wyobraźni, poetycko - nierzeczywistym. W zasadzie są tacy sami.

Powinni się odnaleźć, miejmy nadzieję 🙂

Premierowy spektakl odbył się 9 sierpnia o godz. 17.00 w MDK w Katowicach-Szopienicach!

A kolejne już wkrótce :) Najbliższy 29 sierpnia w Ave Teatrze w Rzeszowie :)

 

 

 Leonard Cohen w intymnych zwierzeniach!

 

"Leonard Cohen w intymnych zwierzeniach", czyli różne oblicza najpiękniejszych emocji w piosenkach i wierszach Leonarda Cohena. To opowieść o związku duchowości i cielesności, mistyki i miłości, pragnieniach i marzeniach, a także wiele soczystych anegdot z biografii barda. W programie m.in. ,,Niebieski prochowiec", ,,Zuzanna", ,,Alleluja" oraz wybór mało znanych tekstów poetyckich.

W roli Leonarda Cohena - Dariusz Niebudek! Całość poprowadzi Nina Siwy, a przy fortepianie zasiądzie Mateusz Ulczok.

 

Najbliższe koncerty:

- 11 października 2020 w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej

 

  Salon Artystyczny w MDK Koszutka!

 

Kochani :) Salon Artystyczny z udziałem Darka Niebudka odbędzie się 12 października o godz. 17.00 :)

Oprócz rozmowy, w planach jest także część artystyczna! 

Tymczasem polecamy lekturę z wywiadem :) https://goniec-gornoslaski.pl/wp-content/uploads/2020/03/Marzec-2020..pdf

DO ZOBACZENIA!  

 

  "I dodam jeszcze, że Cię kocham. Agnieszka Osiecka i Jeremi Przybora"

 

Kochani :) Przed nami pełen emocji wieczór. Zapraszam serdecznie na spotkanie z niezwykłą relacją osobistą pomiędzy Agnieszką Osiecką i Jeremim Przyborą. Wraz z Niną Siwy - autorką scenariusza, Mateuszem Ulczokiem - pianistą, Amelią Lemańską - wokalistką i Agnieszką Perzyńską - menedżerką zaprezentujemy utwory pełne miłości i namiętności. 

Spotykamy się 20 października o godz. 18.00 w Chorzowskim Centrum Kultury - Scena pod Schodami :)

Do zobaczenia :)

  "Totus Tuus. Stulecie urodzin Karola Wojtyły"

 

W dzisiejszym świecie, pełnym pośpiechu i szumu informacyjnego, niezwykle ważne jest znalezienie punktu odniesienia, osobowości, która swoim autorytetem łączy ludzi, niezależnie od ich wieku i przekonań. Dla wielu Polaków taką postacią był i nadal pozostaje papież Jan Paweł II. Kultywując pamięć o Wielkim Człowieku, przystąpiliśmy do realizacji projektu „Totus Tuus. Stulecie urodzin Karola Wojtyły”. Wydarzenia, wpisujące się w obchody Roku Świętego Jana Pawła II, obejmą m.in. spotkania literacko-muzyczne, popularyzujące twórczość Karola Wojtyły – „Tryptyk rzymski”, w aktorskiej interpretacji Jerzego Treli oraz „Wieczór z poezją Jana Pawła II”, w wykonaniu artystów: Joachima Mencla - wybitnego polskiego muzyka jazzowego, pianisty, kompozytora i Dariusza Niebudka - aktora, reżysera, wokalisty, konferansjera. Ważnym punktem będzie także wystawa zatytułowana „Ufne serca”, udostępniona przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II. Najmłodszych zaprosimy do udziału w konkursie plastycznym pt. „Święty Jan Paweł II w życiu mojej rodziny”, przygotowanym przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej. Wśród założeń i celów przyświecających nam przy konstruowaniu planu spotkań, istotną rolę odegrała chęć podkreślenia znaczenia pontyfikatu oraz wpływu Papieża na wydarzenia końca XX i początków XXI w., jako kapłana, naukowca, poligloty, etyka, działacza na rzecz ekumenizmu, wzorca duszpasterza, nauczyciela, człowieka zaangażowanego, bohatera antykomunistycznej rewolucji, a także wrażliwego humanisty, autora wierszy i dramatów.

Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Zapraszam serdecznie 22 października do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie :)